Kapat
3D yazıcı
Teknoloji 150 0

Üç Boyutlu Yazıcılar Geleceğe Etki Edecek

Üretime damga vuran ve verimliliğini ortaya koymasıyla önemli bir pozisyona şimdiden yükselen 3D yazıcılara ( üç boyutlu yazıcılar) yönelik geliştirmeler tam gaz devam ediyor. Önceleri sadece plastik odaklı yazıcılar kendini gösterse de son zamanlarda metal hammaddeleri kullanan yazıcı unsurları da devreye girmeye başladı. 3D yazıcılar kapsamında seri üretime geçecek olan atölyelerin kurulumu şimdiden başlamış gibi görünüyor. Milyarlarca dolarlık yatırımın 3D yazıcı unsurlarının fonkisyonlarına bağlı olarak gerçekleştirildiğinden bahsediliyor.

 

3D Yazıcılar Metal Ürünler Elde Edilebilecek

3D yazıcı; CNC tezgahlarının kullanılmasını engelleyerek, en başlarda plastik odaklı üretimi kolaylıkla gerçekleştirebiliyordu. Plastik kapsamında zaten seri üretim evresinde olan üç boyutlu yazıcı seçeneklerine farklı bir boyut getirildi. Daha işlevsel ve daha aktif bir biçimde çalışacak olan yeni nesil 3D yazıcıların, aynı zamanda da metal odaklı faaliyetleri de yerine getirebilecekleri söylenebilecektir. Bu konuda bazı şirketlerin öncü pozisyonda olmayı kabul ettikleri bile gelen haberler arasında yer alan bir detay olarak kabul ediliyor.

 

3D yazıcı

Yeni Nesil 3D Yazıcı

Fabrikasyon konusunda metal odaklı yeni nesil üç boyutlu yazıcıların işleyişi de farklı olarak ifade edilebilmektedir. Son derecede zorlu şartlarda çalışan metal odaklı üç boyutlu yazıcıların, 1500 derecelik bir ortam içerisinde aktif olarak faaliyet gösterebilecektir. Henüz basit ögeleri imal etmede kullanılan yeni nesil yazıcı modelleri; titanyum, kobalt, paslanmaz çelik ve demir gibi materyallere dayalı olarak üretim süreçlerini hayata geçirmeleri ve istenilenleri elde etme konusunda etkili olduğunu görebilmek mümkündür.

{Serkan Örüç}

Bilgi yolunda ilerlemeye geldim, sizlerle beraber en adrenalin bilgileri keşfedeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sukulent fiyat sukulent saksı sukulent fiyatları duvar saksısı sukulent satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi