Kapat
warez tema
Wordpress 292 1

WordPress Warez Tema Zararları Nedir?

Bu konuyu anlayabilmek için önce warez tema nedir, warez nedir onu bilmemiz gerekiyor.

 

Warez Tema Nedir?

Warez Tema, ücretli bir temanın bir yolunu bularak ele geçirilip bunu da ücretsiz olarak piyasaya yayılmasıdır. ( Bunu cracklenmiş bir dosya olarak da düşünebilirsiniz )

 

Her Temanın Warezi Olmaz

Yazılımlara ait tema üreticileri bazı şifreleme yöntemlerini kullanarak yazılımlarını şifreleyebilir. Bilinen yöntemlerin aksine warezi engellemek gayesiyle daha iyi bir şifreleme methodları olabilir. Çoğu zaman iyi methodlarla şifrelenmiş ve klasik tekniklerden kaçınılmış temalar için kırma saldırıları yapılmaya çalışılsa dahil olumlu neticeler elde edemezler.

 

Warez Tema Kullanmak Zararlı Mıdır?

Konuyu sistematik yönden ele alalım. Bu yöntemi yapan kişileri gayeleri her zaman farklıdır. Ücretsiz dağıttığı temanın dosyaları arasına yerleştirdiği bir dosya ya da bir kod satırıyla bilgisayarınız veya sunucunuz içinde önemli olan ya da olmayan bütün bilgilere , datalara erişeceğini unutmamalıyız. Kimse bilgisayarına yada sunucusuna gelecek olumsuz durumu istemez. Bu yüzden warez temalar sağlıklı değillerdir. Kişiye her türlü zararı olacağını unutmamak gerekiyor.

 

Ya İndirdiğimiz Warez Tema Güvenli, Zararlı Değilse Ya da Böyle Bir Özellikte Warez Tema Var Mı ?

İllegal yollarla sizlere paylaşılan, kodlarına her hangi bir müdahalede bulunabilen temalardır. Bu yüzden böyle bir warez tema olamaz. Birisi alıp bunu ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü zaman, milyonda bir ihtimal güvenilir olma şansı vardır fakat bunu bilen kişiler bu temayı indirip içine koyacağı dosyayla kendi çıkarı için bir çok forumda paylaşacaktır. Bu da sizin için kötü sonuçlar yaratacaktır. Warez tema kullanmanızı tavsiye etmeyiz.

Tema Yapımcıları Neden Ücretsiz Paylaşmıyor?

Tema yapımcısı, tema yapma aşamaları 3 yol ile yapar. Tasarım, bir temayı güzel gösteren arayüzüdür. Bunun için için uzun süreler harcarlar. Sonra Frond-End dediğimiz kısım ise, tasarımı koda dökmektir. Özellikler eklemektir. Daha sonra Back-end yani wordpress entegrasyonunu yaparak bizlere sunarlar. Bunları düşündüğümüz zaman çok fazla vakit harcadıkları için kolay kolay ücretsiz paylaşmıyorlar. Bu emeklerinin karşılığını bir miktar ücretle almak isteyen tema yapımcılarının emeklerini hiçe sayarak ücretsiz edinmek istemek de vicdani olarak insanı rahat ettirtmez diye düşünüyorum. Eğer hedefi olan varsa ve bu hedefe ulaşmak isteyen kişinin tema yapımcılarından destek alması gerektiği için warez tema tercih etmemeniz gereken unsurlardan birisidir. Zaten warez temada destek hizmeti de bulunmamaktadır .

 

Warez Temanın Zararları:

 • Dosyaların arasına yerleştirilebilecek herhangi bir dosya ya da kod satırıyla sisteminize erişim sağlayabilecekler. Bütün bilgilerinizi bilecekler.
 • Sisteminize uzaktan erişme hakları olacak.
 • Sisteminizi her zaman uzaktan izleyebilirler.
 • Seo çalışması yaptırsanız bile bunu boşa çıkartabilirler.
 • Sitenize istedikleri zaman link girişinde bulunabilirler.
 • Sitenizin zararına olabilecek linkler girerek, google tarafından filtrelenmenize sebep olacak.
 • Bir sitede her zaman kullanıcının verilerini korumak gerekir, warez temalarda kullanıcı verilerini çalabilirler.
 • Sitenize istedikleri zaman istedikleri müdahalede bulunabilirler.

Daha da fazla zararı var…

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

{Serkan Örüç}

Bilgi yolunda ilerlemeye geldim, sizlerle beraber en adrenalin bilgileri keşfedeceğiz.

“WordPress Warez Tema Zararları Nedir?” üzerine 1 yorum

 1. Alperen dedi ki:

  Warez tema kesinlikle kullanılmamalıdır çünkü temayı yapan kişinin hakkına girersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sukulent fiyat sukulent saksı sukulent fiyatları duvar saksısı sukulent satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi